Dětský domov Ostrava-Hrabová

Novinky

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - Krajský úřad

PDF ke stažení

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - Krajský úřad

Výlety

V dubnu a květu jsme během svátků uskutečnili několik výletů. Díky pěknému počasí jsme si je hezky užili. Nejprve jsme jeli do Malenovic, odkud jsme se vydali pěší turistikou přes kopeček do Ostravice. Cestou nás udivovala příroda nebo fascinující pohled na vysílač na Lysé hoře.

Další výlet jsme podnikli do městečka Štramberk. To je převážné proslulé svými štramberskými uchy, ale i památkami a turistickými zajímavostmi – jeskyně Šipka, hrad Štramberk s majestátní věží Trúba nebo roubené chaloupky.

Nakonec jsme zamířili za zvířátky do místní ostravské ZOO, které se neustále rozrůstá a mění. Zmodernizované pavilóny a expozice nám naskytly neuvěřitelný pohled na exotická zvířata, která bychom jinak na vlastní oči nespatřily.

Výlety

Jarní prázdniny

Jarní prázdniny v březnu jsme strávili na horách v Jeseníkách. Počasí nám vyšlo, všichni jsme se těšili na sníh, abychom mohli lyžovat a sáňkovat. V Bruntále jsme navštívili  aquapark, večer sledovali filmy, hráli hry.

Jarní prázdniny

Silvestr 2016

Poslední den v roce jsme s dětmi strávili ve svátečním duchu. Koukali jsme v televizi na pohádky a povídali si o Vánocích. Odpoledne, po slavnostním obědě, jsme si přichystali silvestrovské občerstvení a uspořádali dětem zábavný program. Menší děti si užily při soutěži O krále a královnu karnevalu, kdy tančily v kostýmech na dětské písničky a porota, tedy tety, vybrala nejlepší dívku a chlapce. Starším dětem jsme uspořádali na našem sále turnaj ve stolním tenise. Večer jsme udělali další pohoštění, otevřeli rychlé špunty a připili si na šťastný Nový rok.

 

Silvestr 2016

Vteřina poté

V lednu k nám již počtvrté přijedou zástupci organizací Vteřina poté, Liga lidských práv a Kabinet divadla utlačovaných v rámci projektu Cesta z labyrintu samostatného života, který podpořila Nadace Sirius. Jezdí za námi již od září a pomáhají s přípravou starších dětí na odchod z dětského domova a samostatný život. Naši vychovatelé a vychovatelky se v rámci projektu také podílejí na přípravě metodiky určené i pro další dětské domovy. Ta by měla pomoci vychovatelům otevírat a řešit téma odchodu a samostatného života dětí partnerským způsobem a zlepšit šance dětí na úspěšný a spokojený život po opuštění dětského domova.